Перезахоронение останков летчиков бомбардировщика ДБ-3Ф в Барашевке 8 мая 2015 г

 
DSC_5899

 У селі Барашівка Житомирського району 8 травня поховали останки екіпажу бомбардувальника ДБ-3Ф 229 далеко-бомбардувального авіаційного полку (ДБАП) і двох невідомих солдат, які пролежали у землі більш як 70 років. Льотчики загинули 10 липня 1941 року при виконанні бойового завдання по знищенню переправи в районі міста Новоград-Волинський.

Останки воїнів виявив місцевий мешканець ще в вересні 2012р на місці падіння бомбардувальника в районі с. Бондарці, розкопками займалися представники громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». Під час ексгумації пошуковці знайшли медальйон і особисті речі командира екіпажу В’ячеслава Семакова і навіть відшукали його рідних, які живуть у Пермі, щоправда, приїхати на перепоховання вони не змогли. Інший загиблий – бортовий стрілок Василь Глебов був родом з Хмельниччини, пошуки його рідних тривають.

   «Під час бою було підбито три наших бомбардувальника німецькими винищувачами. Вони впали на великій відстані один від одного тут на території Житомирського району: один упав у районі Бондарців, один впав в районі Троянова, один впав трохи подалі – на полігоні. З 12 членів екіпажу цих літаків 8 осіб загинуло тут, 4 людини вижило, вони всі перейшли лінію фронту. З цих чотирьох льотчиків троє загинули в подальші роки війни, лише один бортовий стрілок літака, який впав у Троянові, пройшов усю війну і вижив після війни», — розповідає голова Житомирської обласної організації «Пошук» Олександр Ловинюк. «Найголовніше – ми знайшли документ. Це медальйон. І ми встановили весь цей екіпаж, тип машини, звідки прилетіли, де бомбили. Ці хлопці не вийшли з машини, їх викинуло вибухом. А два парашута розкрилося. Виявляється, їх було чотири чоловіки екіпажу», — каже мешканець села Бондарці Борис Бармак. Про вцілілих льотчиків і досі переповідають старожили. Кажуть, місцевий староста переховував їх у себе вдома, врятувавши від німців.

      Щоб попрощатися із воїнами до братської могили зійшлися місцеві мешканці, школярі і представники влади. «Ми дуже вдячні хлопцям-пошуківцям, за ту роботу, яку вони роблять. Принаймні мені здається, що ця робота – це те, що повинні нащадки робити для тих людей, які завоювали для нас перемогу», — зазначила голова Житомирської районної ради Тетяна Парфентієва.

     Після поховання, для школярів та мешканців с. Барашівка клубом військово-історичної реконструкції «Червона зірка» була проведена виставка макетів зброї часів Великої Вітчизняної війни, яка викликала в них великий інтерес.

DSC_5899

DSC_5955

DSC_5972DSC_5970DSC_5968DSC_6041DSC_6088

DSC_6065 DSC_6203

DSC_6092DSC_6059DSC_6102DSC_6150DSC_6213

DSC_6236DSC_6244DSC_6243DSC_6246DSC_6247DSC_6249

DSC_6251

    Історія про випадок падіння збитого радянського літака в лісі біля с. Бондарці відома була давно. Ще на початку 90 років 20 століття активісти тільки-но створеної пошукової групи з міста Житомира Павло Павлович Шмунєвський та Віктор Данілович Гусаківський почали вивчати це питання. За словами очевидців події (місцевих жителів с. Бондарці), було встановлено, що 10 червня 1941 року о півдні відбувся повітряний бій над с. Ульяновка (8 км. південно-західніше с. Бондарці). В бою радянський літак був підбитий, загорівся та впав в лісі за 350 м від дома лісника (квартал лісу 61). Під час удару об землю відбувся потужний вибух. Вибухова хвиля вибила всі скляні вікна в домі лісника. Коли лісник та його син прийшли на місце вибуху де впав літак, то побачили повалені дерева та велику воронку, навкруги в радіусі 50-70 м лежали обломки літака. Недалеко (десь метрів 50 біля канави) лежав один із загиблих льотчиків.

    В результаті пошукових робіт були знайдені останки двох пілотів. Разом з одним був вилучений особистий розпізнавальний знак. Після розшифровки якого вдалось встановити прізвище льотчика: СЕМАКОВ В’ячеслав Семенович, лейтенант пілот, 1918 р.н. Іншого льотчика ідентифіковано не вдалося.

0021

004

    За наявними документами ЦАМО Російської Федерації (ОБД «Меморіал») було встановлено, що СЕМАКОВ В’ячеслав Семенович проходив військову службу у 229 далеко-бомбардувальному полку 50 авіаційної дивізії пропав без вістки у повітряному бою в районі Тартак 10.07.41 р. На озброєнні 50 АД були бомбардувальники ДБ-3Ф.

0011

Радянський бомбардувальник ДБ-3Ф

     Місце поховання двох членив екіпажу другого, літка Лошкина Анания Михайловича і Разанова Александра Петровича, збитого в районі Троянова виявив пошуковець Володимир Фриз на сільському кладовище.

Изображение 029

Могила екіпажу збитого літака на кладовище в с. Троянів

FacebookTwitterGoogle+